Den duševního zdraví v přípravce

Mgr. Vladislava Holásková

• Natálie Dočková

V přípravné třídě jsme dnes prožili nezapomenutelný den věnovaný duševnímu zdraví. Naším cílem bylo podporovat emocionální pohodu a uvědomování si pozitivních stránek života. Během projektového dne se děti ponořily do světa svých emocí nejen pomocí kreslení. Každý z nich si také vytvořil svou “mapu srdce", barevný obrazec, který nesl pouze pozitivní emoce a vzpomínky, které nám všem později rozjasnily tvář. Bylo úžasné sledovat, jak se na papíru objevovaly radostné momenty a šťastné zážitky.

Po tvůrčím vyjádření emocí jsme se přesunuli k relaxační fázi. Děti si sedly do kruhu na koberec a u relaxační hudby poslouchaly hlas paní asistentky, která je provázela relaxačními cvičeními. Celý den byl naplněn pozitivní energií a vzájemnou podporou. Děti odcházely s úsměvem na tváři a s novým vhledem do svých vlastních emocí. Projektový den nám připomněl, jak důležité je pečovat o své duševní zdraví a sdílet radostné okamžiky s přáteli.

Autor: Natálie Dočková